Csodás függő kaspókat már mindenki látott, de mi a helyzet akkor, ha nagyobb virágfalat szeretnénk a teraszunk vagy a pergolánk szélére? Ezzel a megoldással egy egész függőkertet alakíthatunk ki, növelve kertünk hasznos területét, ha túl kicsinek bizonyulna, vagy megvédve intimszféránkat, ha a szomszéd túl sokat kukucskálna.
Bármilyen színben megvásárolható műanyag ereszcsatorna az alapja, ami teraszunk stílusával vagy színeivel összhangba hozható.
Anyagok listája:
- 3 db - 80 cm hosszú és minél szélesebb (15-20 cm) műanyag ereszcsatorna
- 6 db - végzáró elem
- 2 db - 1/8-os acél sodrony kábel a megfelelő hosszúságra levágva
- 2 db - galvanizált akasztó
- 6 db - hajlított acélrúd
- 6 db - szorító kapocs (lásd lent a képen)
- Fordítsd hasra az ereszcsatorna darabokat és a jelöld végig ceruzával a középvonalat, mert ez megkönnyíti a vízelvezető lyukak egyenes kifúrását.
- A kábel átvezetéséhez az eresz két oldaláról egyforma távolságra kell lennie a lyukaknak, mert csak így biztosítható a függőkert vízszintes beállítása.
- Fűzd keresztül a lyukon a kábelt, ami lehetőleg ne legyen túl tág a sodrony méretéhez képest.
- Ezután bújtasd át az ereszen a kábelt és a képen látható módon rögzítsd a legfelső függőkertedet, majd ugyanígy járj el a következőknél.
Ezután már csak a növények ültetése következik. Nagyon megterhelni nem érdemes ezt a szerkezetet, de egy vékony vízelvezető rétegre mégis szükség van, ezért ha találunk otthon hungarocellt (én szoktam félre rakni egy-egy megvásárolt műszaki tárgy dobozából), akkor kavics méretűre törve kiváló lehet.
Növények közül érdemesebb inkább csüngő, vagy nagy levelű zöldségeket, virágokat válogatni. Mivel ez balkonládaként funkcionál, ezért a tápoldatozást sem szabad kihagyni, mert csak úgy lesz igazán dúsan virágzó, vagy folyton termő a növényünk.